Ero sivun ”Keskustelu:Charlotta” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Ei muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 8: | Rivi 8: | ||
:::Ja EspooGP 2006 [http://www.fe83.org/gallery/view_album.php?set_albumName=album238 gallerian] otsikossa sanotaan (LM) myös :) Ja olen merkannut omalle [http://www.fe83.org/members/charlotta/tulokset.html tulossivullemme] tuon 2006 LM:äksi myös --[[Käyttäjä:Harald|Harald]] 6. marraskuuta 2008 kello 17.34 (EET) | :::Ja EspooGP 2006 [http://www.fe83.org/gallery/view_album.php?set_albumName=album238 gallerian] otsikossa sanotaan (LM) myös :) Ja olen merkannut omalle [http://www.fe83.org/members/charlotta/tulokset.html tulossivullemme] tuon 2006 LM:äksi myös --[[Käyttäjä:Harald|Harald]] 6. marraskuuta 2008 kello 17.34 (EET) | ||
:::: Jaa noinhan se menikin, mä muistelin että oli tosiaan siinä ja siinä. My bad siis, tosin moninkertainen on sikäli yhä vähintään kyseenalainen termi, kun on olemassa myös termi "kaksinkertainen" kuvaamaan kvantitatiivisesti asiaa :)--[[Käyttäjä:Petri|Petri]] 6. marraskuuta 2008 kello 18.03 (EET) | :::: Jaa noinhan se menikin, mä muistelin että oli tosiaan siinä ja siinä. My bad siis, tosin moninkertainen on sikäli yhä vähintään kyseenalainen termi, kun on olemassa myös termi "kaksinkertainen" kuvaamaan kvantitatiivisesti asiaa :)--[[Käyttäjä:Petri|Petri]] 6. marraskuuta 2008 kello 18.03 (EET) | ||
::::: Otin vapauden tulkita ne aikaisemmat "lm"ät tähän mukaan, kuullostaa vaan paremmalta tuo moninkertainen :) --[[Käyttäjä:Harald|Harald]] 6. marraskuuta 2008 kello 19.51 (EET) |
Versio 6. marraskuuta 2008 kello 17.51
Hmm, moninkertainen luokkamestari, mites se on mahdollista kun luokkamestaruuksia on uusilla luokkasäännöillä käyty vasta kahteen kertaan ja toisena kertana voiton vei Lisbeth :) Törkeää huijausta!
Hyvä pohja enivei, pitänee implementoida Olgan kohdalle kunhan jaksaisi ja saisi jostain saavutuksia joita listata.
- Eikös kaksi = monta? :) Kai tuossa on vähän optimistista ennakkoa, luokkamestari pitäisi kaiketi olla "-merkkien sisällä sillä virallisestihan emme ole kilpailleet luokkamestaruudesta kovin monta vuotta. --Harald 6. marraskuuta 2008 kello 12.23 (EET) (keskustelusivuilla käytettään allekirjoituksia)
- Miten mulla on sellainen mielikuva, että virallisesti ekat hyväksyttyjen luokkasääntöjen alaiset LM:t käytiin 2007. Tai ehkä vain LM-pokaalin kaiverrukset olivat vähän vaiheessa, kun Ukissa sitä pokaalia kesällä ihmettelin. Mutta voi olla, että muistan väärin. -Petri
- Kyllä jo 2006 purjehdittiin luokkamestaruudesta kun luokkasäännötkin tuli voimaan juuri ennen kisoja.(laita kaksoispisteitä rivin alkuun keskustelusivuilla jos kommenttisi on vastaus jonkun edellisen viestiin, allekirjoitusta varten on tuolla ylhäällä toiseksi viimenen nappi oikealta monta tildeä)--Harald 6. marraskuuta 2008 kello 17.32 (EET)
- Ja EspooGP 2006 gallerian otsikossa sanotaan (LM) myös :) Ja olen merkannut omalle tulossivullemme tuon 2006 LM:äksi myös --Harald 6. marraskuuta 2008 kello 17.34 (EET)
- Jaa noinhan se menikin, mä muistelin että oli tosiaan siinä ja siinä. My bad siis, tosin moninkertainen on sikäli yhä vähintään kyseenalainen termi, kun on olemassa myös termi "kaksinkertainen" kuvaamaan kvantitatiivisesti asiaa :)--Petri 6. marraskuuta 2008 kello 18.03 (EET)
- Otin vapauden tulkita ne aikaisemmat "lm"ät tähän mukaan, kuullostaa vaan paremmalta tuo moninkertainen :) --Harald 6. marraskuuta 2008 kello 19.51 (EET)
- Jaa noinhan se menikin, mä muistelin että oli tosiaan siinä ja siinä. My bad siis, tosin moninkertainen on sikäli yhä vähintään kyseenalainen termi, kun on olemassa myös termi "kaksinkertainen" kuvaamaan kvantitatiivisesti asiaa :)--Petri 6. marraskuuta 2008 kello 18.03 (EET)
- Miten mulla on sellainen mielikuva, että virallisesti ekat hyväksyttyjen luokkasääntöjen alaiset LM:t käytiin 2007. Tai ehkä vain LM-pokaalin kaiverrukset olivat vähän vaiheessa, kun Ukissa sitä pokaalia kesällä ihmettelin. Mutta voi olla, että muistan väärin. -Petri