http://maritimshops.fi/fi/tuotteet/5038 ... untakahvat
Merelliin laitettiin alumiiniset katon päälle. https://www.fe83.org/gallery/view_album ... e=album614
Maritimin 110 cm pitkät sopisivat aika hyvin, Melissassa on sellaiset ja aivan oikeasti tuota 10 cm pidempää etureunaa ei tule käytettyä meillä. Ei sisällä eikä ulkona

Jännää että viisikaarinen on 47 €, 4-kaarinen vain 26,90 €. Taidan siis paklata reikiä ja muuttaa niin että tilalle tulee sekä ulos että sisälle 110 cm pitkät nelikaariset kahvat. Sisäskuuteille tulee hela kanteen eikä kun aikaisemmin että olisivat kahvan etuosassa kiinni.
Ainoa mitä tulee miettineeksi on että onkohan tuo kansi siltä osin umpilaminaattia vai pitääkö aukaista sisäkatto ja korvata väliaine pakkelilla uusien reikien kohdalla?
Vai olisiko sittenkin helpompaa tehdä uudet viisikaariset 120 cm pitkät?

