Onko kukaan koskaan pystynyt selvittämään mitä on se tahmea töhnä, mitä on käytetty ruffin ikkunoiden tiivistykseen sekä sisä että ulkopuolella



TervehdysAnonymous wrote:1. Sikaa.
2. Ei saa siististi eikä ainakaan hermojaan menettämättä.
3. Sikaa. (Viitaten kohtaan 2, jos et halua yrittää useampaan kertaan eri tekniikoilla, kannattaa noudattaa pilkuntarkasti sian ohjeita ja maksaa kiltisti niistä törkeän hintaisista akryyliprimereista, valitettavasti.)
Ville
(Muistaakseni fe:ssä on samanlainen rakenne kuin albinissa, jos teillä on ikkunoissa pokat tms niin homma saattaa poiketa edellämainitusta. Kohta 2 pitää kuitenkin paikkansa.)
Tervehdysharald wrote:Eli ikkunan alle jotain paloja joka pitää ikkunan irti rungosta...
...Ohje Sika-tuotteen käytöstä on aika ylimalkainen, Sika-tuotteita on todella paljon ja niiden ominaisuudet ovat erilaisia.
TervehdysAwa wrote:Laajennetaanko tätä aihetta myös keulaluukun tiivistykseen? Ainakin Harald on ilmeisesti tehnyt ko. homman