Mutkarauta on tässä veneessä harvinaisen hyvin tiellä. Noh, harvoin tätä ajetaan penkillä istumalla, suurin osa ajasta ollaan ku

Mutkarauta on tässä veneessä harvinaisen hyvin tiellä. Noh, harvoin tätä ajetaan penkillä istumalla, suurin osa ajasta ollaan kuitenkin jatkopinnan päässä.Sähköt täytyy kytkeä myöhemmin. Ilmeisesti pistoke tulee saman kannen alle vanerilaipioon kiinni. Johto sitten vedetään yksinkertaisesti luukunraosta.

Comments

  • Anonymous coward on 2008-Sep-01 05:52:37 Anonymous coward said

    pekka.kivioja@pohto.fi
    Oletko tehnyt peräsinvarrelle katkaisua ja saranaa? Varsi osuu polvilumipioon esim halssinvaihdossa. Meillä on vastaava homma Maxi Felix 28" :ssa.
  • Anonymous coward on 2008-Sep-01 10:26:36 Anonymous coward said

    Olli
    Hirmuisen alas tulee tuo rauta. Mulla on paljon matalampi malli, vähän eri kuvakulma, mutta tossa on vain sen verran rakoa, että mahtuu pujottamaan pilotin karan paikalleen:
    http://www.fe83.org/gallery/view_photo.php?set_albumName=album312&id=P7170279

    Ei tosta raudasta mitään käytännön haittaa ole ollut, yksi niitä harvoja paikkoja veneessä joihin en ole vielä polviani telonut :-)

Photo info

Popular tags

Language preference