Page 1 of 1

Take your daughter to sea day

Posted: Tue Mar 31, 2009 09:29 am
by Olli
Sunnuntaina olisi ensimmäinen jokavuotinen "vie tyttäresi merelle"-päivä: http://tinyurl.com/de8l9d

Tässähän olisi ideaa, mutta voisi olla meillä vähän myöhemmin keväällä. Vai pitäisiköhän lähteä merelle kävelemään :roll:

Posted: Tue Mar 31, 2009 09:54 am
by harald
Hieno aloite, kaikille nimittäin lasten mukaanottaminen ei ole itsestäänselvyys. Päivämäärä on tosiaan hiukan haasteellinen, eihän tässä kerkeä edes murtajaa tilaamaan.

Re: Take your daughter to sea day

Posted: Tue Mar 31, 2009 13:31 pm
by Petri
Olli wrote:Sunnuntaina olisi ensimmäinen jokavuotinen "vie tyttäresi merelle"-päivä: http://tinyurl.com/de8l9d

Tässähän olisi ideaa, mutta voisi olla meillä vähän myöhemmin keväällä. Vai pitäisiköhän lähteä merelle kävelemään :roll:
Otaniemessä oisi pari optimistijollaa ja Otaniemen ja Lehtisaaren välinen silta on sula...vähän olen pohtinut, että pitäisiköhän mennä huvikseen kokeilemaan purjehduskauden aloitusta pääsiäisenä :)