Vielä purjeista

Post a reply


This question is a means of preventing automated form submissions by spambots.
Smilies
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: =D> #-o =P~ :^o [-X [-o<
View more smilies

BBCode is ON
[img] is ON
[url] is ON
Smilies are ON

Topic review
   

Expand view Topic review: Vielä purjeista

by Erkka » Thu Dec 04, 2003 17:44 pm

Nyt sain purjeet kouraan, ja silmämääräisesti vilastuna ratsastajat on kovin samannäköset kuin vanhassa Foghissa, tietty kulmat on terävämmät mutta koko ja näkö kovin sama. Näinkö siis muillakin, ja silti ei toimi? Vai onko Meripurje ottanut onkeensa kun painotin meillä olevan Seldenin maston?

by oikkpasi » Fri Nov 21, 2003 18:21 pm

Siis että sopii maston uraan?
Just näin. Eka satsi ratsastajia muistaakseni meni syöttöpalikasta sisään, mutta tökkäsi totaalisesti alamenossa. Tämän jälkeen tehtiin iteraatiokierros ja nyt ratsut menivät heittämällä ylös, mutta jumittivat edelleen syöttäkappaleeseen alaspäin mennessä.

Sitten meni hermot ja otin viilan käteen. Viilaukset kiiltelee oikeassa alakulmassa, kun oikein zuumailee.

http://www.fe83.org/gallery/view_photo. ... d=IMG_0353

Meripurje kyllä tietää mistä on kysymys :evil: .

by harald » Thu Nov 20, 2003 16:33 pm

Sama ongelma meilläkin ratsastajissa. Mastoon sopinee vain Seldénin omat.
Jos tarjotaan muuta kokeile että menevät mastoon.

by Erkka » Thu Nov 20, 2003 14:59 pm

Ööh, siis millä lailla oikeat ratsastajat? Siis että sopii maston uraan?

by oikkpasi » Thu Nov 20, 2003 14:19 pm

Meripurje on telakan vieressä vierasvenesataman puolella. Lauttarannasta kirkon ohi kohti telakkaa, pikku sillan yli ja heti oikealle kohti vierasvenesatamaa, Meripurje vasemmalla. Autolla sinne ei pääse. Sovi Meripurjeen kanssa, että ne heittävät uudet rätit Suokin lauttaan, ja haet ne sitten lauttarannasta.

Kokemuksesta oppineena varmista vielä, että ratsastajat ovat "oikeat".

Vielä purjeista

by Erkka » Thu Nov 20, 2003 13:47 pm

Dorka kysymys, mutta mulle tarpeellista tietoa: tilasin uudet purjeet Suokista Meripurjeelta, ja ne ovat nyt kuulemma valmiit. Kysymys A: missä ihan tarkkaan ottaen Meripurje on, telakan kupeessa mutta kummalla puolella? Ja B: pääseekö sinne autolla? Kun ei napostaisi kanniskella kahta purjetta+rullalaitetta jalkaisin. Yritin Meripurjeeseen soittaa mutta sain vain vastaajan kiinni.

-Erkka, s/y AWA

Top